Śląskie zmory i upiory – lekcje nie tylko dla odważnych

upiory2Jesień to czas grubych wełnianych swetrów, herbaty z cytryną, długich wieczorów oraz opowieści przy kominku. Opowieści, z których najlepsze są oczywiście te, które wywołują dreszczyk grozy, traktując o różnej maści upiorach, zmorach i innych przedziwnych oraz tajemniczych stworzeniach żyjących wokół nas. Uwielbiali je także nasi pradziadkowie!

Zapraszamy na lekcje muzealne, na których dzieci i młodzież dowiedzą się, dlaczego tak bardzo lubimy się bać oraz czego (i dlaczego) bali się mieszkańcy Śląska. Będą również mieli okazję zapoznać się z bogatą tradycją naszego regionu.

Informacji na temat lekcji udziela i zapisy prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Koszt lekcji: 30 zł od grupy + 5 zł od osoby (bilet wstępu do muzeum), opiekunowie: wstęp wolny