Lekcje na wystawie „Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski”

Wystarczy światło i czerń. Leon WyczółkowskiWystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski, na której zaprezentowano ponad 40 rysunków i grafik jednego z najwybitniejszych polskich artystów, towarzyszy bogaty program wydarzeń. Znalazły się wśród nich lekcje kierowane do dzieci i młodzieży.

Gdzie są moje okulary, czyli spacer z artystą – zajęcia dla dzieci
Każdy z nas widzi w nieco odmienny sposób. Na zajęciach spróbujemy spojrzeć na świat oczami Leona Wyczółkowskiego, poznamy techniki graficzne i wykonamy własną odbitkę linorytu.

Młoda Polska z perspektywy. Świat Leona Wyczółkowskiego – zajęcia dla młodzieży
Opowieść o grafikach Leona Wyczółkowskiego stanie się dla nas pretekstem do spojrzenia na ludzi i epokę, w której tworzył artysta. Młoda Polska ukazana zostanie w relacjach uczestnika przemian, profesora Akademii Krakowskiej, artysty i przyjaciela elity intelektualnej żyjącej na przełomie XIX i XX wieku.

Informacji na temat lekcji udziela i zapisy prowadzi Dział Edukacji, tel. 32 281-82-94 w. 127. Koszt organizacji lekcji to 30 zł od grupy + 5 zł bilet wstępu na wystawę od osoby (opiekunowie: wstęp wolny).