Otwarcie projektu „Jego Wysokość Król But” [FOTO]

W czwartek, 4 października 2018 roku, odbyło się otwarcie wystaw w ramach projektu „Jego Wysokość Król But”. Pierwszych zwiedzających powitali Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, a także kuratorki wystawy – Ewelina Imiołczyk z Muzeum Górnośląskiego oraz Beata Ceynowa i Ewa Trawicka z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą jest gdańska wystawa „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”, druga zaś opiera się na eksponatach ze zbiorów Działu Archeologii Muzeum Górnośląskiego i zaprezentuje najciekawsze z istniejących egzemplarzy obuwia średniowiecznego, jak również tradycje szewstwa i zawodów z nim powiązanych, doprowadzone do początków XX wieku. Projekt nakreśli zatem panoramę dziejów obuwia w tej części Europy.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

czas trwania: 4.10.2018–5.01.2019 (wystawa „Każdy krok zostawia ślad. Obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku”)
4.10.2018–17.02.2019
miejsce:
ul. W. Korfantego 34
kuratorzy:  Beata Ceynowa i Ewa Trawicka (Muzeum Archeologiczne w Gdańsku)
Ewelina Imiołczyk (Muzeum Górnośląskie w Bytomiu)

więcej o projekcie „Jego Wysokość Król But”

gadżety towarzyszące projektowi „Jego Wysokość Król But”