„Sotto voce” – koncert w wykonaniu Alicji Lizer-Molitorys (flet), Ireny Kalinowskiej-Grohs (skrzypce), Aleksandry Batog (altówka) i Igi Batog (wiolonczela)

„Sotto voce” to kolejny koncert w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, przywołujący dwa pogodne utwory Mozarta i Beethovena. Pierwszy z nich to „Kwartet fletowy D-dur KV 285” Wolfganga Amadeusza Mozarta, napisany pod koniec 1777 roku na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Jedyny pełny utwór Mozarta na taki właśnie skład instrumentalny; utwór trzyczęściowy, mistrzowski i przyjemny w odbiorze. Najwięcej komplementów zbiera zwykle środkowa, wolna część – wedle słów Alberta Einsteina: „najpiękniejsze chyba solo z akompaniamentem, jakie kiedykolwiek napisano na flet”. Ale i pozostałe części cieszą się życzliwością słuchaczy, zwłaszcza żywiołowa część trzecia, płynnie połączona z niebiańskim Adagio i dająca pole do popisu wszystkim wykonawcom.

Natomiast „Serenada op. 25” Ludwiga van Beethovena na flet, skrzypce i altówkę – niemogąca się wprawdzie równać z największymi osiągnięciami mistrza w dziedzinie kameralistyki, zwłaszcza takimi jak kwartety smyczkowe (zresztą napisana znacznie wcześniej) – pełna jest wdzięku i ciekawych pomysłów melodycznych. Z sześcioczęściowej „Serenady” zabrzmią podczas koncertu „Menuet” i „Allegro molto”.

Utwory w interpretacji kwartetu fletowego w składzie: Alicja Lizer-Molitorys – flet, Irena Kalinowska-Grohs – skrzypce, Aleksandra Batog – altówka, Iga Batog – wiolonczela.

Film powstał w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury osobom z chorobą nowotworową i leczącym się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień. 
Koncert „Sotto voce”:

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.