Pogotowie kulturalne – „Obraz u lekarza”

Większość przedmiotów uznawanych za piękne i wartościowe była obejmowana przez ludzkość szczególną opieką, nie zawsze jednak udawało się uchronić je przed przysłowiowym ,,zębem czasu”. Podobnie jak ludzie dzieła sztuki „upadają na zdrowiu” i wymagają pomocy specjalistów. Zniszczone zabytki poddawane są badaniom i analizom, na skutek których postawiona zostaje diagnoza i wdrażane jest właściwe leczenie, nazywane konserwacją. Krótki film pozwoli podejrzeć pracę naszych muzealnych konserwatorów i przy okazji dowiedzieć się, jakiego typu specjalistyczny sprzęt i materiały wykorzystuje się przy konserwacji starych rzeźb i obrazów.

Film powstał w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury osobom z chorobą nowotworową i leczącym się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień.

Data premiery: 30 września 2020, godz. 10.00

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.