Muzeum Górnośląskie z dwoma wyróżnieniami Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2017 Roku!

W czwartek, 24 maja 2018 roku odbyła się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, w Sali im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, uroczystość wręczenia nagród Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2017 Roku.

Muzeum Górnośląskie zostało wyróżnione dwukrotnie. Pierwsze wyróżnienie w kategorii „Dokonania z zakresu konserwacji” otrzymał projekt „Konserwacja i ochrona Domu Modlitwy Kongregacji Wyznania Mojżeszowego w Bytomiu przed całkowitym zniszczeniem”, a drugie – w kategorii „Wystawy” zyskała ekspozycja „Z głową w chmurach? Czepce, czepki i półczepce”.
Dziękujemy za te wyróżnienia, jesteśmy z nich dumni – jednocześnie gratulujemy pozostałym laureatom i wyróżnionym.

W tegorocznej edycji konkursu odnotowano 43 zgłoszenia z 16 muzeów województwa śląskiego. Nagrody przyznano w czterech kategoriach, a zwycięzcy odebrali je z rąk członka Zarządu Województwa Śląskiego, Henryka Mercika. Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku ustanowiono w 2006 roku. Przyznawane są za najwybitniejsze osiągnięcia z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim dla podkreślenia wagi ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego. Nagrodami honoruje się instytucje muzealne działające na terenie województwa śląskiego, których statut lub regulamin został uzgodniony z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lista uhonorowanych Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne 2017 Roku.