W niezwykłym świecie nanotechnologii [FOTO]

Dzisiaj otworzyliśmy interaktywną wystawę „Witamy w nanoświecie”, pełną zaskakujących eksperymentów naukowych. Gwarantujemy świetną zabawę, więc koniecznie zabierzcie do nas rodzinę i przyjaciół!

Zachęcamy do udziału w Nanoniedzieli, 18 lutego od godz. 14.00 przygotowaliśmy moc atrakcji dla Was i Waszych pociech.

Niezwykła wystawa „Witamy w nanoświecie” przybliża zagadnienia związane z nanotechnologiami i odkrywa tajemnice świata atomów i cząsteczek. Zobaczycie, jaką rolę odgrywa nauka w dzisiejszym życiu i na czym polegają odpowiedzialne badania naukowe.

Wiedzę o nowych technologiach i badaniach naukowych możecie zdobyć przez zabawę na interaktywnych stanowiskach wykonanych przez młodzież uczestniczącą w międzynarodowym programie Irresistible przy wsparciu merytorycznym Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Wydziału Chemii UJ. Prezentowanych jest 46 eksponatów wybranych spośród 294 prac.