Studenci historii sztuki w Muzeum Górnośląskim!

Miło nam poinformować o sformalizowaniu współpracy między Muzeum Górnośląskim w Bytomiu a Zakładem Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zawarta w grudniu 2017 roku umowa stwarza możliwości organizowania warsztatów i seminariów dla studentów z zakresu technik artystycznych, poznawania kolekcji Muzeum w obrębie edukacji z zakresu historii sztuki powszechnej i polskiej. Ułatwi też dostęp do zbiorów Muzeum i pozwoli na przygotowywanie prac licencjackich studentów na podstawie studiów nad zasobami Działu Sztuki Muzeum Górnośląskiego, szczególnie w sferze rzemiosła artystycznego, malarstwa polskiego i zachodnioeuropejskiego oraz polskiej sztuki nowoczesnej.

Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach umowę podpisał Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, a Muzeum Górnośląskiego – Dyrektor Leszek Jodliński. Pierwsze zajęcia ze studentami w ramach tej umowy odbędą się już 16 stycznia 2018 roku.