Wesołych Świąt i… zapraszamy 26 grudnia!

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku życzy Dyrektor wraz zespołem Muzeum Górnośląskiego.

Uprzejmie informujemy, że w okresie świąteczno-noworocznym Muzeum jest nieczynne w dniach:
24-25 i 31 grudnia 2017
1-2 i 6 stycznia 2018

Zapraszamy natomiast do spędzenia drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w Muzeum Górnośląskim. Tego dnia, we wtorek, 26 grudnia, wystawy będą czynne w godz. 11.00-17.00 (z wyjątkiem Galerii Malarstwa Polskiego, dostępnej dla zwiedzających do godz. 14.30).

Warto zaplanować wizytę w Muzeum Górnośląskim w drugi dzień świąt, bo czekają trzy wyjątkowe wydarzenia:
o godz. 12.30 – spotkanie przy obrazie „Portret żony artysty” (1921-1922) Konrada Krzyżanowskiego / oprowadzanie z kuratorem z cyklu „Malarski deser”, prowadzi Helena Kisielewska
o godz. 14.00 – oprowadzanie z kuratorem towarzyszące wystawie czasowej „Pod betlejemską gwiazdą – Boże Narodzenie bez granic”, prowadzi Małgorzata Kłych
o godz. 15.30 – świąteczny recital Jolanty Literskiej „Boże Narodzenie bez granic: pastorałki i pieśni Lutra”