Skorzystaj z naszej świątecznej oferty prezentowej!

W promocyjnej cenie kupisz u nas:

 

Katalog do wystawy „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia” z dwiema przypinkami z limitowanej edycji GRATIS

Niezwykły katalog do wystawy „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia” ma postać teczki pełnej prac czołowych twórców awangardy polskiej. To rewelacyjny pomysł na zabranie artystycznych doznań ze sobą do domu.

W ofercie promocyjnej katalog + przypinki kosztują tylko 10 zł. Kup online tutaj.


 

Album Galerii Malarstwa Polskiego, album „Stanisław Rodziński. Malarstwo” wraz ze ściereczką do okularów, magnesem i pocztówką GRATIS

Album Galerii Malarstwa Polskiego to prezent uszyty na miarę dla koneserów – nie tylko za sprawą poruszających wyobraźnię opisów, ale również pięknych dzieł malarstwa polskiego opakowanych w elegancką i wysmakowaną szatę graficzną. W albumie zaprezentowana została kolekcja stała Galerii Malarstwa Polskiego i wybrane prace na co dzień niemożliwe do zobaczenia. Ekskluzywna szata graficzna wybornie wpisuje się w różnorodność i bogactwo kolekcji, a doskonała jakość materiałów wykorzystanych do przygotowania publikacji stanowi gwarancję, że przez lata będzie ona cieszyła oko, nawet przy nieustannym sięganiu do niej.

Pełny zestaw obejmujący 2 albumy malarstwa, ściereczkę do okularów i magnes przedstawiający wybrany obraz z galerii oraz kartkę bożonarodzeniową kosztuje 120 zł. Kup online tutaj.


 

Katalog „Miejsca osobiste. Młoda czeska fotografia” z płócienną torbą na ramię z reprodukcją obrazu Jacka Sroki 

Niebanalne wydawnictwo w oryginalnym wydaniu – w formie poręcznej i przyjemnej dla oka teczuszki – w towarzystwie płóciennej ekotorby z nadrukiem reprodukcji obrazu nietuzinkowego twórcy. Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby kochającej sztukę…

Katalog i torba w cenie 20 zł. Kup online tutaj.

 


 

Książka „Ozdoby szykownych prababek” wraz z dwoma magnesami i pocztówką 

Książka jest katalogiem dokumentującym wystawę kolekcji biżuterii cieszyńskiej w zbiorach naszego Muzeum. Na 168 stronach znajdują się liczne kolorowe reprodukcje eksponatów oraz ciekawe artykuły opisujące historię, techniki złotnicze i charakterystykę cieszyńskiej biżuterii.
W prezencie dwa magnesy z przepięknymi motywami koronek oraz wstążek zdobiących nakrycia głowy naszych prababek. Magnesy odwołują się do wystawy „Z głową w chmurach? Czepce, czepki i półczepki.”

Książka, magnesy i pocztówka kosztują w zestawie 20 zł. Kup online tutaj.


Album Josepha Beuysa „Pflanze, Tier und Mensch” wraz z tłumaczeniem + 3 kartki z rysunkami Beuysa

Joseph Beuys był wybitnym performerem, rzeźbiarzem, teoretykiem sztuki, kuratorem wystaw artystycznych między innymi w Tate Modern czy Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. W niniejszym albumie przedstawione są jego rysunki, akwarele i fotografie.

Komplet książka + kartki kosztuje 25 zł. Kup online tutaj.


Przyroda dla najmłodszych. Kup uroczą książeczkę W świecie przyrody z przypinką GRATIS 

Książka „W świecie przyrody” to rodzinny przewodnik po ekspozycji przyrodniczej o tym samym tytule. Wspaniale ilustrowany, napisany prostym, zrozumiałym językiem, pełen zagadek, wyjaśnia tematy podejmowane na wystawie, przełamuje przyrodnicze stereotypy i pozwala na utrwalenie dotychczasowej wiedzy.

Przewodnikiem po książeczce (a co za tym idzie, także po ekspozycji) jest chomik Dreptak – europejski gryzoń i szkodnik, który wyjątkowo przybrał bardzo łagodne oblicze. Przedstawia czytelnikom mieszkańców pól, łąk, lasów, wód i mokradeł, tłumacząc między innymi, czym są parkoty, które zwierzęta „widzą dźwiękami”, czym różni się pole od ugoru i łąki, gdzie znajduje się najstarszy na świecie świerk, który ssak jest mistrzem kamuflażu albo które zwierzęta „zakochują się” zimą.

Książka w zestawie z przypinką kosztuje tylko 5 zł. Kup online tutaj.


„Katalog nabytków współczesnej sztuki polskiej” Marka Meschnika ze ściereczką do okularów z motywem z obrazu Jacka Sroki GRATIS

Kolekcja sztuki współczesnej, która powstała w Bytomiu, jest jedną z największych i najlepszych w kraju. Nie mają co do tego wątpliwości historycy sztuki. Co zrobić, żeby się o niej dowiedziała cała Polska? Twórca tej kolekcji, Marek Meschnik z Muzeum Górnośląskiego, podjął wyzwanie wyłonienia najważniejszych zjawisk i osobowości w polskiej sztuce współczesnej, począwszy od lat 80. ubiegłego wieku. W ciągu 20 lat zebral blisko 3 tysiące prac prawie 100 autorów – Dróżdża, Szewczyka, Lewczyńskiego, Chlandy, Tarasewicza, Dwurnika. Do katalogu dołączmy ściereczkę  z reprodukcją obrazu Jacka Sroki – idealną do okularów, świetnie sprawdzającą się także przy czyszczeniu smartphona. Kto oprze się takiemu zestawowi?

Elegancki katalog sztuki współczesnej ze ściereczką w cenie 50 zł. Kup online tutaj


Nowość wydawnicza: Książka „UMBRA TRANSIT – LUX PERMANET. Ewangelicy na Górnym Śląsku na przestrzeni wieków” z płytą CD  „Wierzyć mię, Panie, ucz…”

Jubileusz 500 -lecia Reformacji to okazja do refleksji i pogłębionego, również w kontekście naukowym, spojrzenia na rolę społeczności ewangelickiej. Dwudziestu dziewięciu autorów , ekspertów w różnych dziedzinach, poruszyło w swoich tekstach takie problemy, jak wiara i historia, sztuka i kultura muzyczna, działalność charytatywna i edukacyjna. Różnorodność artykułów pozwala możliwie szeroko ukazać problematykę obecności ewangelików na terenie Górnego Śląska. Lekturę z całą pewnością umili muzyka organowa śląskich kompozytorów ewangelickich. Płyta „Wierzyć mię, Panie, ucz…” ukazuje fragment bogatej spuścizny organowej, powstałej w środowisku ewangelików śląskich XIX i XX wieku, w tym kompozytorów związanych ze Śląskiem Górnym i Cieszyńskim. Część z nich działała w środowisku muzycznym Katowic jako czynni organiści i nauczyciele młodych pokoleń śląskich muzyków. Zachowane w rękopisach i drukach utwory śląskich twórców wybrzmiewają dziś głównie podczas licznych koncertów organowych, choć większość z nich, zwłaszcza opartych na tematach pieśni kościelnej, powstała z myślą o ubogaceniu liturgii…

Książka i płyta w cenie 45 zł. Kup online tutaj.


Kartki świąteczne ze śląskimi szopkami za jedyne 50 gr!