Ogólnopolskie obchody 500-lecia Reformacji. Katowicka kulminacja

Dzisiaj w kościele ewangelicko-augsburskim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach odbyło się uroczyste nabożeństwo w pięćsetną rocznicę wystąpienia Marcina Lutra. Projekty realizowane w województwie śląskim uświetniające Rok Reformacji w dużej mierze odbywały się w Muzeum Górnośląskim przez cały 2017 rok. Muzeum z myślą o obchodach 500-lecia Reformacji przygotowało ciekawe projekty edukacyjne, wystawę „Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku”, projekcje filmowe, publikacje, projekty muzyczne odwołujące się do dziedzictwa luteranów na Śląsku i w Polsce.

Muzeum Górnośląskie reprezentował na nabożeństwie dyrektor placówki Leszek Jodliński. Obecność na nim była okazją do spotkania między innymi z Biskupem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ks. Jerzym Samcem, który wyraził uznanie dla projektów Muzeum przygotowanych z okazji 500-lecia Reformacji i przekazał zespołowi placówki i zwiedzającym swoje serdeczne pozdrowienia i podziękowania za te działania. Ksiądz biskup jest honorowym patronem wystawy „Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku”, którą można zwiedzać do 31.01.2018 roku.