E-book „Sport na Kresach. Początki” już do ściągnięcia!

Do 27 sierpnia br. w siedzibie muzeum przy ul. Korfantego 34 oglądać można wystawę „Sport na Kresach. Początki”.  Właśnie ukazała się elektroniczna wersja książki o tym samym tytule autorstwa Mieczysława Dobkowskiego, którą z łatwością można pobrać z naszej strony i samodzielnie złożyć.

Publikacja eksponuje pionierską działalność organizacji oraz postaci, dzięki którym popularne na Zachodzie dyscypliny sportowe przyjęły się na ziemiach polskich. Szczególną zaś rolę w tej dziedzinie pełniło Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, które obchodzi w tym roku 150-lecie istnienia, a któremu zawdzięczamy rozpowszechnienie m.in. piłki nożnej. Więcej na ten temat znajdziecie w naszej nowej książce!

Zobacz katalog wystawy w wersji elektronicznej
Pobierz katalog wystawy do wydruku oraz samodzielnego złożenia (z przygotowaną wcześniej impozycją) i docięcia do formatu, druk dwustronny. Przewidziany format katalogu to A4, dlatego sugerujemy wydruk na A3.

xx