Otworzyliśmy trzecią część wystawy przyrodniczej

_MG_555315 marca 2017 roku jedna z trzech wystaw stałych Muzeum Górnośląskiego – Przyroda Górnego Śląska – powiększyła się o kolejną część, poświęconą środowisku pól i łąk.

Na ekspozycji znalazło się ponad 100 nowych obiektów – zwierząt i roślin przedstawionych w nowatorski, naturalistyczny sposób. Znajdą Państwo wśród nich m.in. łasicę, sarny, zające, krety, przepiękne motyle i owady, którym można przypatrywać się z odległości, z której niemożliwe jest oglądanie ich na łonie natury.

Ekspozycję otworzyli: Dyrektor Muzeum Górnośląskiego Leszek Jodliński oraz kuratorzy Roland Dobosz i Waldemar Żyła.

Od 15 marca w kasach i sklepie internetowym Muzeum Górnośląskiego dostępny jest przewodnik po wystawie W świecie przyrody (cena: 5 zł). Polecamy poznawanie z nim zarówno naszej wystawy, jak i (a raczej przede wszystkim) otaczającego nas świata.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia ekspozycji, którą przygotował Witalis Szołtys.