1000 koni dla Kossaka!

Konie dla KossakaW niedzielę, 26 czerwca zakończyliśmy przyjmowanie prac w ramach akcji 1000 koni dla Kossaka. Od wtorku 5 lipca do końca wakacji (tj. 31 sierpnia) będą one prezentowane w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego w godzinach 9.00–15.00. Zapraszamy.

Prace przedstawiają różnorodne konie – gorąco- i zimnokrwiste, mustangi, kucyki, jednorożce, konie proste i skomplikowanej budowy wierzchowce, konie małe i duże, w biegu oraz statyczne. Wykonane zostały pastelami, farbami, ołówkiem, kredką, farbami olejnymi na płótnie, a nawet plasteliną. W nietypowej, „końskiej” galerii pojawi się też jedna praca przestrzenna.

Akcja 1000 koni dla Kossaka prowadzona była od 7 czerwca i towarzyszyła premierowemu pokazowi szkicu Juliusza Kossaka Nauka polowania z sokołem. Praca ta została zakupiona przez Muzeum Górnośląskie i uzupełnia naszą kolekcję, w której znajduje się już obraz pod tym samym tytułem.