Już wkrótce odbędzie się Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem

Już wkrótce odbędzie się Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem, które jest jednym z wydarzeń tegorocznego Jarmarku na Rynku.  W czwartek, 21 grudnia 2023 r. na wszystkich czekać będą świąteczne rarytasy i wspólne kolędowanie. Plenerowa wigilia rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 17.30. 

Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego „gastronomika”, którzy już kilka tygodni temu rozpoczęli pieczenie i dekorowanie pierników.

Fragment bytomskiego rynku w formie grafiki rysunkowej. Plakat zapowiadający Bytomskie kolędowanie ze świątecznym barszczem

Plakat zapowiadający Bytomskie kolędowanie

Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będzie świąteczny barszcz i uszka. Nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, bo w przygotowaniu są trzy tysiące porcji. O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbają m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także orkiestra z Państwowych Szkół Budownictwa-Zespołu Szkół.

Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu, będą mieli też harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania oraz przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

O 17.00 na koncert kolęd i pastorałek zapraszają młodzi instrumentaliści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej przy ul. Moniuszki 17.

Źródło: UM Bytom