Kolejne nagrody dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu!

W konkursie na wydarzenie muzealne roku 2022 nasze Muzeum otrzymało nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego! To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy! Serce rośnie!

🔹 W kategorii „Wystawy” nagrodę główną otrzymała przyrodnicza ekspozycja czasowa „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”, której kuratorami są dr Roland Dobosz i dr Waldemar Żyła. Natomiast wyróżnienie otrzymała etnograficzna wystawa specjalna „Skarby śląskiej szafy”, której kuratorem jest Anna Grabińska-Szczęśniak.

🔹 W kategorii „Publikacje książkowe” nagrodę główną otrzymała książka „Konsulat na granicy. Działalność Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Bytomiu (1922–1931)”, której autorką jest dr Joanna Lusek.

🔹 To jeszcze nie koniec! W kategorii „Dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego” wyróżnienie zdobył program edukacyjny „Wyspy determinacji Brunona Schulza”, który to jest projektem Anny Rak.

Cieszymy się, że jesteście z nami w tych wyjątkowych dla nas chwilach! Gratulujemy również pozostałym instytucjom, które otrzymały nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego!