❗ Ważna informacja dotycząca spaceru archeologicznego po wzgórzu św. Małgorzaty

UWAGA! Bilety do nabycia w kasie muzeum. Nie ma możliwości zakupu biletu przy kościele na wzgórzu św. Małgorzaty.

W niedzielę 24 września zapraszamy na kolejny archeologiczny spacer po mieście. Tym razem swoje tajemnice odkryje wyjątkowe miejsce z charakterystycznym neogotyckim kościółkiem i cmentarzem – wzgórze św. Małgorzaty. Położone nieco na uboczu, kryje w sobie niezwykłą i bogatą, bo tysiącletnią historię. W XI wieku wzniesiono tu ważny element administracji państwowej – gród kasztelański.

Co interesującego odkryli na wzgórzu archeolodzy? Jak wyglądały poprzednie kościoły? Jak długo funkcjonuje nekropolia? Co możemy wyczytać ze szczątków ludzkich odkrytych w pochówkach? To tylko niektóre z pytań, na które postara się udzielić odpowiedzi archeolog Beata Badura.

kiedy? 24 września 2023 (niedziela), godz. 14.00
kto prowadzi? Beata Badura (Oddział Górnośląski SNAP)
wstęp? 2 zł; bilety do nabycia w kasie muzeum
zbiórka? przy kościele na wzgórzu św. Małgorzaty w Bytomiu