Uwaga, uwaga! Nowe czasopismo archeologiczne!

Miło nam poinformować, że Oddział Górnośląski Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich, z którym od lat współpracujemy przy organizacji różnych wydarzeń i którego członkami są nasi archeolodzy, wydał właśnie we współpracy ze Śląskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Katowicach drugi tom czasopisma „Górnośląskie Raporty Archeologiczne”. Znajdują się w nim sprawozdania, artykuły problemowe i opracowania oraz kroniki archeologiczne.

W publikacji przeczytacie m.in. o naszej wystawie czasowej „Najcenniejsze…”, która została zorganizowana z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia Muzeum Górnośląskiego. Celem ekspozycji była prezentacja – jak wskazuje już sam tytuł – najcenniejszych zabytków zgromadzonych w tym okresie przez Dział Archeologii oraz przedstawienie jego historii. Wystawę można było oglądać od 13 stycznia 2021 do 2 stycznia 2022 roku.

Ponieważ zależy nam, aby dostęp do wspomnianego czasopisma miało jak najszersze grono odbiorców, postanowiliśmy opublikować ją w wersji elektronicznej na stronie MGB – tutaj. Zapraszamy do lektury.