❗ Prace remontowe w naszym Muzeum. Od 5 lipca obowiązują zmiany w gmachu głównym

Szanowni Państwo, od 5 lipca 2023 r. rozpoczęły się prace remontowe w gmachu głównym Muzeum Górnośląskiego. W związku z tym obowiązują zmiany związane z dostępnością ekspozycji w budynku przy placu Jana III Sobieskiego 2. Z uwagi na wspomniane prace została zamknięta wystawa „Przyroda Górnego Śląska”, która będzie nieczynna aż do zakończenia robót budowlanych. Pozostałe ekspozycje są dostępne, ale ruch zwiedzających odbywa się jedynie windą, a klatka schodowa stała się drogą ewakuacyjną. Z toalet można korzystać w Centrum Edukacji. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Przypominamy, że w salach ekspozycyjnych budynku znajduje się wystawa specjalna „Skarby śląskiej szafy”, którą można zwiedzać bez zmian (od 5 lipca wjazd windą).

Skarby śląskiej szafy

Dostępne są także nasze stałe wystawy: etnograficzna „Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku” oraz Galeria Malarstwa Polskiego (od 5 lipca wjazd windą).

Z życia ludu śląskiego XIX–XX wieku

Galeria Malarstwa Polskiego

Drugi nasz budynek ekspozycyjny (przy ulicy Wojciecha Korfantego 34) pozostaje do Państwa dyspozycji bez zmian. Tu polecamy Państwa uwadze stałą wystawę „Ślad pokoleń. Od synagogi do Żydowskiego Domu Modlitwy w Bytomiu” oraz kolekcję numizmatów na ekspozycji czasowej „W sakiewce i w portfelu. Z dziejów pieniądza dawnego i współczesnego”. Od 11 lipca w nowej odsłonie będzie także dostępna wystawa „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”. Zapraszamy!

Ślad pokoleń. Od synagogi do Żydowskiego Domu Modlitwy w Bytomiu

W sakiewce i w portfelu. Z dziejów pieniądza dawnego i współczesnego