„Wakacje pod chmurką” ruszają już 28 czerwca! Zapraszamy!

Po raz kolejny organizujemy dla Was „Wakacje pod chmurką”! Jak to działa? Na każdy tydzień wakacji przygotowaliśmy inny temat, który będzie realizowany dwukrotnie: w każdą środę oraz każdą sobotę w samo południe.

Grafika wektorowa: rycerz w zbroi z tarczą obok prehistoryczne zwierzęta. Grafika do cyklu wydarzeń dla dzieci "Wakacje pod chmurką 2023".

Grafika do cyklu wydarzeń dla dzieci „Wakacje pod chmurką 2023”.

W czasie letnich spotkań zgłębimy różne dziedziny wiedzy – od przyrodniczej przez archeologiczną aż po sztukę. Odwiedzimy hotel dla owadów, zanurzymy się w świecie potworów i zwierząt rodem ze średniowiecza, pomalujemy i ozdobimy drewniane zabawki, stworzymy torby z przedstawieniami dinozaurów, zaprojektujemy część ubioru, która zmieni Was w prehistoryczne jaszczury, narysujemy unikatowe dzieła sztuki i wiele, wiele więcej. Zapraszamy!

zbiórka: przed kasą główną MGB, pl. Jana III Sobieskiego 2
prowadzi: Dział Edukacji, Dział Archeologii
wstęp: 14 zł
obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127
uwaga: w przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji zajęć w budynku.

Warsztaty trwają około 1,5 godziny i są skierowane dla dzieci w wieku 6–12 lat.

Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowych warsztatów dla grup zorganizowanych.

***

28 czerwca i 1 lipca / godz. 12.00
Tę pszczółkę, którą tu widzicie
prowadzi: Cecylia Jańczuk

Jak wyglądałby świat bez pszczół? Czy to prawda, że owady te wymierają? Jak można im pomóc? Czym jest domek dla robali? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania i dowiemy się, jak zbudować domek dla zapylaczy, oraz odkryjemy, czym tak naprawdę jest łąka.

5 i 8 lipca / godz. 12.00
Wakacje z archeologią. Beboki z kachli
prowadzi: Dział Archeologii MGB

Lubicie odkrywać tajemnice, które skrywa przeszłość? Dobrze się składa! Zapraszamy Was na warsztaty, podczas których będziecie mieli szansę zanurzyć się w barwnym świecie potworów i niezwykłych zwierząt rodem ze średniowiecza. Odkryjemy tajemnicze zwierzaki i fantastyczne stwory przypominające smoki i stonogi, ukryte na starych kaflach, by następnie uczestniczyć w wykopaliskach archeologicznych i warsztatach ceramicznych.

12 i 15 lipca / godz. 12.00
Pomaluj sobie zabawkę
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska

Podczas warsztatów własnoręcznie pomalujecie i ozdobicie drewniane zabawki, które następnie zabierzecie ze sobą do domu. A przy okazji dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o zabawkach naszych pradziadków.

19 i 22 lipca / godz. 12.00
Od morza do chmur i z powrotem
prowadzi: Anna Rak

Czy kolorowe bazgroły mogą zamienić się w dzieło sztuki? Udowodnimy, że tak! Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy wspólnie oswajać sztukę, a także szukać odpowiedzi na takie pytania, jak: czym jest kolor, w jaki sposób uzyskać jego odcienie i jak mieszać barwy, aby stworzyć rysunek pełen ekspresji?

26 i 29 lipca / godz. 12.00
Dawno temu w Bytomiu
prowadzą: Magdalena Pospieszałowska i Cecylia Jańczuk

Czy w legendach możemy znaleźć prawdę o prehistorycznych czasach? Czy Bytom zawsze znajdował się w tym samym miejscu na Ziemi? Jakie stwory można było w nim spotkać dawno, dawno temu? Podczas warsztatów stworzymy oryginalne torby z przedstawieniami dinozaurów, które, jak wiemy, wszyscy uwielbiają.

2 i 5 sierpnia / godz.12.00
Kamuflaż na dinozaura
prowadzą: Anna Rak i Marek Ryś

Dzięki tym warsztatom nie tylko dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach i zobaczycie skamieniałe kości prehistorycznych istot, ale ponadto każdy będzie mógł zamienić się w niemal prawdziwego dinozaura i śmiało wkroczyć w świat sprzed milionów lat. Stworzycie specjalny kostium, który, chociaż skromny, zmieni Was w prehistoryczne jaszczury.

9 i 12 sierpnia / godz. 12.00
Zasuszone w książce – letnie zakładki
prowadzi: Cecylia Jańczuk

Każda osoba czytająca książki potrzebuje jednego niezbędnego narzędzia – zakładki! I najlepiej, by była najładniejsza i najoryginalniejsza na świecie. Podczas warsztatów stworzymy przepiękne zakładki, wykorzystując suszone kwiaty i trawy.

16 i 19 sierpnia / godz. 12.00
Aura na dinozaura
prowadzi: Marek Ryś

Wszyscy interesujemy się dinozaurami, ale to, co sobie na ich temat wyobrażamy, często nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Jak to było naprawdę, dowiemy się na naszych zajęciach. A przy okazji być może odkryjemy kilka nieznanych nauce gatunków.

23 i 26 sierpnia / godz. 12.00
Na książęcym dworze – średniowieczne opowieści
prowadzi: Cecylia Jańczuk

Kto nie jest ciekawy, czym w wolnym czasie zajmowały się księżniczki i rycerze? I czy wszystko było im wolno? Zajęcia przeniosą Was na średniowieczny dwór. Dowiecie się, jakie panowały tam obyczaje, czym się zajmowano i na jakie rozrywki można było liczyć. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają teorię, ale również praktykę: będą mieli okazję nauczyć się prostego tańca, dzięki czemu doświadczą, jak bawili się dworzanie w średniowieczu.

Grafika wektorowa: rycerz w zbroi z tarczą obok prehistoryczne zwierzęta. Grafika do cyklu wydarzeń dla dzieci "Wakacje pod chmurką 2023".

Grafika do cyklu wydarzeń dla dzieci „Wakacje pod chmurką 2023”.