Artystyczny happening na bytomskim jarmarku staroci! Sprawdźcie, jak sztuka może inspirować

Do 2 lipca w naszym Muzeum można oglądać wystawę prac Jacka Sienickiego, który nazywany jest „malarzem rzeczy na emeryturze”. Pomyśleliśmy, że kultowy targ staroci będzie idealnym miejscem do twórczego rozwinięcia tego motywu. Bardzo dobrze przyjęty ferment artystyczny sialiśmy wraz z młodzieżą z tarnogórskiego „Plastyka”. Młodzi artyści uzbrojeni w szkicowniki, inspirowani sztuką profesora Sienickiego, rysowali zgromadzone na targu przedmioty, nadając im drugie, artystyczne życie… Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach, dziękujemy!

Więcej informacji o wystawie „Jacek Sienicki. Wszystkie te rzeczy, które muszę mieć obok siebie”