🚶‍♀️Zapraszamy na kolejny spacer po Bytomiu!

🚶 Jak wyglądał Bytom ponad sto lat temu? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie podczas kolejnego spaceru po bytomskich zaułkach! Tym razem w ramach cyklu „spacerów korfantowskich” powędrujemy po mieście, poszukując śladów polskiego ruchu narodowego w Bytomiu na przełomie XIX i XX wieku. Rzecz z pozoru niewykonalna, bowiem miejsca z tą tematyką związane rozsiane są po całym mieście, w tym również po Rozbarku. Po bytomskich ulicach z czasów pierwszych dziesięcioleci XX wieku oprowadzał będzie Maciej Droń z Działu Historii MGB. Zapraszamy!
🚶 Wybierzemy się zatem w kilka miejsc, które potraktujemy jako „pars pro toto” (część zamiast całości). Rozpoczynamy tradycyjnie przy wejściu głównym do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Trasa spaceru, który tym razem będzie dłuższy (prosimy to uwzględnić, planując uczestnictwo) poprowadzi od słynnego „Ula” poprzez plac Jana III Sobieskiego, ulicą Podgórną na rynek, a następnie ulicami Jainty, Powstańców Warszawskich i Piekarską na cmentarz Mater Dolorosa (wchodzimy do kaplicy Mater Dolorosa). Spacer zakończy się przy głównej bramie cmentarza około godziny 18.30.
🚶 Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Spacery z Korfantym”. Kolejna wędrówka po mieście 22 czerwca 2023 r.
kiedy? 25 maja 2023 (czwartek), godz. 17.00
gdzie? zbiórka przed Muzeum, pl. Jana III Sobieskiego 2