Odrzański Spływ Wiosenny pod honorowym patronatem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Odrzański Spływ Wiosenny z honorowym patronatem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Trwają przygotowania do Odrzańskiego Spływu Wiosennego, podczas którego śląscy harcerze wodni po raz pięćdziesiąty dziewiąty wypłyną na szlaki dorzecza Odry. Co roku impreza cieszy się dużą popularnością, czego dowodem jest uczestnictwo kilkuset wioślarzy. Spływ odbędzie się w dniach 21-28.05.2023 r.

Odrzański Spływ Wiosenny, który w tym roku odbędzie się w dniach 21-28.05.2023 r. ma kształt zlotu gwieździstego. Oznacza to, że drużyny spływają różnymi szlakami wodnymi, aby spotkać się w jednym miejscu, czyli Marinie Lasoki w Januszkowicach. Najliczniej odwiedzanymi szlakami są: Kanał Gliwicki (Gliwice-Kędzierzyn-Januszkowice), Rzeka Odra (Gorzyce-Januszkowice) oraz Rzeka Ruda (Rybnik-Januszkowice).

Celem wydarzenia jest kultywowanie pamięci Powstańców Śląskich, a także promowanie kultury śląskiej i lokalnej turystyki wodnej. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem, zapraszamy na finał, który odbędzie się przy Pomniku Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny w Województwie Opolskim. Apel wraz z harcerską defiladą zaplanowano na niedzielę 28 maja 2023 r. o godz. 12.00.

Organizatorem wydarzenia jest Zespół Pilota wraz z Drużynowymi Drużyn Wodnych Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Fot. Daniel Kleser