Tegoroczne ferie już za nami! Ponad 700 dzieci wzięło udział w naszych zajęciach!

Ponad 700 dzieci wzięło udział w naszych zajęciach w ramach cyklu „Wehikuł czasu”. Warsztaty w muzealnych przestrzeniach odbywały się zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Młodzi odkrywcy mieli okazję wcielić się w paleontologów i odkrywać tajemnice dinozaurów. Z dużym zaciekawieniem najmłodsi goście Muzeum słuchali opowieści o wikingach oraz średniowiecznych zwyczajach panujących na dworze. Muzealny wehikuł czasu przeniósł także uczestników zajęć w czasy najdawniejszych skryptoriów, w których książki przepisywano ręcznie. Młodzież w czasie warsztatów mogła wykonać papier czerpany. Wielką frajdę najmłodszym sprawiły zajęcia, podczas których wykonano świece z naturalnego wosku. Dział Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przygotował szereg atrakcji. Były puzzle paleontologiczne i zmywalne tatuaże z motywami skandynawskimi. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia, w trakcie których wykonano kaboszony, czyli medaliony z zatopionym w żywicy mchem i innymi kolorowymi drobinkami.

Pracownicy Działu Archeologii MGB przygotowali zajęcia „Zima wikingów”, podczas których opowiadano o czasach i zwyczajach skandynawskich wojowników. W części warsztatowej dzieci przerysowywały wybrane rysunki na kalkę i odbijały wikińskie wzory na przedramionach. Zabawa była połączona z nauką rysowania runów i przedstawień graficznych na kamieniach. Uczestnicy zajęć wycinali także figurki wikingów.

Zajęcia, które odbyły się w ramach cyklu „Wehikuł czasu”, miały charakter rodzinny i były skierowane do dzieci w wieku 6–12 lat. Przypominamy, że co sobotę o godzinie 12.30 w MGB odbywają się warsztaty dla dzieci. W planach także kolejna odsłona wakacyjnych spotkań „Muzeum pod chmurką”.