Muzeum Górnośląskie i Teatr ROZBARK razem o Schulzu! Zapraszamy do zobaczenia projekcji filmowej „Bestie”!

Muzeum Górnośląskie i Teatr ROZBARK razem o Schulzu! Już od soboty, odwiedzając naszą wystawę „Schulz wg The Krasnals…”, będziecie mogli zobaczyć projekcję impresji filmowej „Bestie” w wykonaniu Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Film został zainspirowany dziełami Brunona Schulza i grupy The Krasnals prezentowanymi na ekspozycji. W koncepcji Anny Piotrowskiej tytułowe „bestie” kryją się w każdym z nas, a nasze zahamowania, brak odwagi do spełniania marzeń i fantazji powodują, że stajemy się bestiami zarówno dla samych siebie, jak i dla otoczenia. Inspiracją do pracy nad „Bestiami” była charakterystyczna w twórczości Brunona Schulza siła obserwacji. Efemeryczne refleksje zakłócające działanie, uważność i sztuka przypatrywania się czy wręcz podglądania – intrygują i inspirują. Schulz swoją postawą i wrażliwością zachęca do obserwacji świata. Świat rysunków, tekstów literackich i wyborów życiowych artysty wzmacnia wiarę w moc wyobrażeń i konsekwencję nadchodzącej przemiany. Z tej perspektywy ciekawe jest zauważenie jego „postawy obserwatora”, który w wymiarze symbolicznym, kuląc się na czworakach, z ciekawością, pragnieniem i niemocą osiągnięcia celu, przygląda się swojemu życiu, fascynacjom i fantazjom. Zapraszamy na seans!