„Kultura tradycyjna jako doświadczenie i wyzwanie badawcze”- międzynarodowa konferencja etnograficzna przed nami!

Już wkrótce w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się międzynarodowa konferencja etnograficzna pt. „Kultura tradycyjna jako doświadczenie i wyzwanie badawcze”. W wydarzeniu wezmą udział etnografowie z różnych zakątków Polski oraz goście zagraniczni. Organizatorami wydarzenia są Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Oddział PTL w Bytomiu oraz Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Konferencja odbędzie się w dniach 22–25 września 2022 roku w ramach XCVII Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Bytomiu. Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Wejście na konferencję tylko dla zarejestrowanych uczestników.

Program konferencji „Kultura tradycyjna jako doświadczenie i wyzwanie badawcze”:

Ramowy program konferencji „Kultura tradycyjna jako doświadczenie i wyzwanie badawcze”: