Wykład profesora Lechosława Lameńskiego. Finisaż wystawy „Stanisław Szukalski. Fotografista”

Dlaczego w Wilnie nie powstał pomnik Adama Mickiewicza zaprojektowany przez Stanisława Szukalskiego? Tego m.in. dowiedzieli się uczestnicy monograficznego wykładu „Stach z Warty. Szukalski, jakiego nie znacie”. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

O kontrowersyjnym artyście opowiadał profesor Lechosław Lameński z Wydziału Nauk Humanistycznych KUL w Lublinie. Prelekcja kończy wystawę „Stanisław Szukalski. Fotografista”, na której prezentowane były niepublikowane do tej pory zdjęcia wykonane przez Stacha z Warty.

Dla miłośników twórczości Szukalskiego mamy dobrą wiadomość! Wykład został nagrany. Wkrótce niedzielna prelekcja zostanie opublikowana na naszym profilu na FB oraz na FB Polish Institute New York. Niebawem o tym poinformujemy!