Nowe obrazy na naszej stałej ekspozycji!

W naszej Galerii Malarstwa Polskiego zagościły 3 wyjątkowe dzieła. W ramach wymiany międzymuzealnej z Muzeum Okręgowym w Toruniu można podziwiać u nas kilka niezwykłych wizerunków kobiet. Jednym z nich jest autoportret Zofii Stryjeńskiej. Dwa pozostałe obrazy to „Portret rosyjskiej aktorki” autorstwa Konrada Krzyżanowskiego oraz „Mniszka” pędzla Eugeniusza Zaka.

W jednym ze swych wierszy Wisława Szymborska pisała o tym, że „nic dwa razy się nie zdarza”… Co chcielibyśmy Wam zasygnalizować przy pomocy tego krótkiego cytatu? Otóż tylko tyle, że to jedyna okazja do zobaczenia owych kilku niepowtarzalnych prac. Pozostaje nam już tylko jedno – serdecznie zaprosić wszystkich miłośników sztuki do naszego Muzeum! Do zobaczenia!