🎄 Koncert świąteczny w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia!

🌠 Popołudnie drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia, kiedy to nasycimy się już świętowaniem w rodzinnym gronie, jest wspaniałą okazją do wstania od świątecznego stołu, wyjścia z domu i spędzenia czasu w muzeum lub na koncercie – a najlepiej na świątecznym koncercie w muzeum. Tego dnia wiele instytucji kulturalnych na świecie otwiera podwoje i przygotowuje specjalne propozycje – tak też się stanie w tym roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. W niedzielę 26 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na uroczysty koncert będący muzyczną klamrą spinającą zimową aurę, atmosferę Bożego Narodzenia i zakończenie roku. W programie kilka świąteczno-zimowych, nastrojowych utworów oraz wspólne kolędowanie. Concerto natale Arcangela Corellego to niezawodny sposób na przedłużenie wspomnienia bożonarodzeniowej radości. Należący do sławnego od dłuższego czasu cyklu „Pory Roku” 4. koncert skrzypcowy f-moll op. 8 Antonia Vivaldiego – niezależnie od panującej na zewnątrz pogody – na dobre ukonstytuuje panowanie zimy z jej najbardziej charakterystycznymi atrybutami: zmrożonym śniegiem skrzypiącym pod nogami, jazdą na łyżwach i rozgrzewaniem się przy ogniu kominka. Z kolei Kanon Johanna Pachelbela pozwoli nam zadumać się nad upływem czasu, a kolędy śpiewane przy wtórze kwartetu smyczkowego będą pięknym podsumowaniem świąt.

🌠 Zagrają: Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce), Martyna Grohs (skrzypce), Aleksandra Batog (altówka) i Iga Batog (wiolonczela)

kiedy? 26 grudnia 2021 (niedziela), godz. 17.00
gdzie? Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34
bilety? dostępne w kasach biletowych Muzeum