🎼 „Cztery pory roku” A. Vivaldiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Muzyczna uczta w Muzeum Górnośląskim! W niedzielę 21 listopada w sali koncertowej imienia Gorczyckiego o godzinie 12.00 odbędzie się koncert „Harmonia i fantazja”, podczas którego widzowie usłyszą „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego w wykonaniu Anny Szabelki (skrzypce solo), Ireny Kalinowskiej-Grohs (skrzypce), Joanny Cogiel (skrzypce), Aleksandry Batog (altówka), Danuty Sobik-Ptok (wiolonczela), Łukasza Bebłota (kontrabas) oraz Hanny Balcerzak (klawesyn). Bilety w cenie 25 złotych ( ulgowe 15 zł) do nabycia w kasach biletowych Muzeum. Ze względu na zalecenia sanitarne w sali koncertowej obowiązuje limit miejsc – 60.

Nie tylko Antonio Vivaldi, nie tylko jego „Cztery pory roku”, ale i wspomnienie słynnych wychowanek weneckiego Ospedale della Pietà będzie tematem najbliższego koncertu w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Tak wiele źródeł wspomina zdolne, grające na przeróżnych instrumentach dziewczęta, których sława sięgała daleko poza mury Ospedale, daleko poza Wenecję i była gwarancją odwiedzin wielu ówczesnych możnych tego świata. Fascynujące świadectwo tamtych czasów zapisane w muzyce, dokumentach, obrazach ma szansę pogłębić odbiór jednego z najsłynniejszych utworów Antonia Vivaldiego i w pełni je docenić.

„Cztery pory roku” op. 8 zabrzmią w interpretacji Anny Szabelki (skrzypce solo), Ireny Kalinowskiej-Grohs (skrzypce), Joanny Cogiel (skrzypce), Aleksandry Batog (altówka), Danuty Sobik-Ptok (wiolonczela), Łukasza Bebłota (kontrabas) oraz Hanny Balcerzak (klawesyn).