🎥 Premiera filmu „Georg Brüning – wybitny Europejczyk” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Jak do tego doszło, że Westfalczyk z Botzlar został burmistrzem w górnośląskim Bytomiu i w jaki sposób miasto ze stosunkowo niewielkiego znalazło się w czołówce najprężniej rozwijających się miast we wschodnich Niemczech przełomu XIX i XX wieku? O tym postaramy się Państwu opowiedzieć w filmie „Georg Brüning – wybitny Europejczyk”.

Georg Brüning sprawował urząd burmistrza Bytomia przez 36 lat, w latach 1883–1919 (od marca 1892 roku był naburmistrzem). Był niewątpliwie jednym z najdłużej urzędujących burmistrzów śląskich miast i wpisał się na trwałe do annałów historii jako twórca i kreator wizerunku miasta.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców w Bytomiu. Wsparcia merytorycznego udzieliła dr Joanna Lusek z Muzeum Górnośląskiego. Po premierze odbędzie się panel dyskusyjny z inicjatorami filmu.

kiedy? 10 października 2021 (niedziela), godz. 15.00
gdzie? Sala Gorczyckiego, ul. W. Korfantego 34

wstęp 1 zł

UWAGA! W związku z ograniczeniami epidemicznymi wprowadzonymi dla Państwa bezpieczeństwa obowiązuje limit 60 osób na wydarzeniu.