🦅 Spacer ornitologiczny w Parku Śląskim – fotorelacja

Wiedza z zakresu ornitologii poszerzona!

W sobotę 2 października naszym spacerowiczom udało się zaobserwować ponad 20 gatunków ptaków, zarówno typowo leśnych, jak i związanych ze środowiskiem wodnym. Spotkali oni także zaobrączkowane przez ornitologów łabędzie nieme oraz łyski z obrożami. Dzięki tym znacznikom mogli oni poznać historię poszczególnych osobników – jakie kraje i kiedy odwiedzają oraz jak długo żyją. Przewodnikiem po „ptasich” zakamarkach Parku Śląskiego była Karolina Skorb z Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Spacer ornitologiczny w Parku Śląskim już za nami, ale nie zwalniamy tempa. Już w najbliższą niedzielę, 10 października, o godzinie 12.30 zapraszamy na spacer archeologiczny.

Natomiast ze względu na duże zainteresowanie ornitologiczną wędrówką uchylamy rąbka tajemnicy, iż prawdopodobnie zimą uda zorganizować się kolejny ptasiarski spacer.