Absolwenci i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Muzeum Górnośląskim!

1 lipca pracę w Muzeum rozpoczynają pierwsi stażyści, którzy odbędą praktyki w ramach uniwersyteckiego projektu „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany”. Projekt jest dofinansowany z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Studenci chemii, dziennikarstwa i biologii odbędą staże w Pracowni Konserwacji Zabytków Archeologicznych, w Dziale Przyrody oraz Promocji i Wydawnictw. Staże będą trwać 120 lub 360 godzin, a my witamy spragnionych wiedzy na naszym muzealnym pokładzie!

Głównym celem projektu jest rozwój Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który zostanie osiągnięty poprzez:

1) podniesienie kompetencji 2200 studentów, istotnych z punktu widzenia potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa, poprzez realizację działań zmierzających do podniesienia umiejętności zawodowych, komunikacyjnych, informatycznych, analitycznych, a także wysokiej jakości programy stażowe oraz dostosowanie programów kształcenia UŚ do potrzeb społeczno-gospodarczych kraju i regionu, ukierunkowanych na wyposażanie studentów w praktyczne umiejętności

2) wsparcie zmian organizacyjnych i podniesienie kompetencji kadr w systemie szkolnictwa wyższego UŚ obejmujące: a) modernizację i wprowadzenie nowych narzędzi informatycznych, b) podniesienie kompetencji dydaktycznych kadry akademickiej (264 osób) oraz kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej UŚ (170 osób), a także c) wsparcie uczelnianej struktury związanej z absorpcją środków finansowych.

Strona projektu: https://www.zintegrowane.us.edu.pl