Rozstrzygnięcie konkursu „Obraz a słowo” zbliża się wielkimi krokami!

Gęsie Pióra czekają na nowych właścicieli! W czyje ręce w tym roku trafią nasze muzealne statuetki?

Rozstrzygnięcie XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” zbliża się wielkimi krokami! Niezmiernie cieszy nas fakt, że czas pandemii nie zniechęcił młodzieży do działania, a wręcz zmotywował do obcowania z kulturą. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Na ogólnopolski konkurs zostało nadesłanych aż 214 prac, które szczegółowo opisują dzieło ulubionego malarza skamandrytów – Wacława Borowskiego „Nad wodą”. Rekordowa była w tym roku nie tylko liczba uczestników, ale również objętość prac. Z tego powodu publikacja pokonkursowa liczy aż 120 stron – dwa razy więcej niż w zeszłym roku!

Wyniki konkursu
, ze względu na sytuację epidemiologiczną, zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” oraz na muzealnym Facebooku w piątek, 23 kwietnia, o godzinie 10.00.