Gra online „Archeologiczna przygoda z Pradziejem”

Zagraj już teraz: http://muzeum.bytom.pl/?p=18441

🕵️‍♀️ Jeżeli jesteś osobą, która lubi przemierzać wirtualne ścieżki w poszukiwaniu przygód, rozwiązuje zagadki i rebusy, stawia czoła niebezpieczeństwom – proponujemy, byś stanął ramię w ramię z Pradziejem naprzeciw wyzwaniu wszech czasów. Gra, w której weźmiesz udział, niczym fizyka kwantowa i teoria Einsteina wywróci dotychczasowy sposób postrzegania przez Ciebie świata gier, zmieni Twój czas i przestrzeń. Przekroczysz granice poznania empirycznego. Pradziej przeniesie Cię na horyzont zdarzeń, których dotychczas nie doświadczyłeś. 🔦🔎🗝

KONKURS ZAKOŃCZONY

🏆 Zwycięstwo w grze „Archeologiczna przygoda z Pradziejem” da Ci niezwykłą możliwość zobaczenia tego, czego zwykły przechodzień nie zobaczy. Dowiesz się między innymi, jak pracuje na co dzień archeolog w muzeum: poznasz jego warsztat pracy, archiwum sprawozdań, inwentarzy zabytków, dawnych i współczesnych zdjęć oraz ksiąg inwentarzowych prowadzonych od momentu powstania naszego Muzeum. Ujrzysz sprzęt fotograficzny retro, cyfrowy czy mapy. Zwiedzisz magazyn, w którym znajdują się „prawdziwe perełki” śląskiej archeologii – spoczywający na półkach największy zbiór zabytków archeologicznych w województwie śląskim. Obejrzysz artefakty dostępne tylko dla badaczy z określonych, wyspecjalizowanych dziedzin. Ponadto zostaniesz oprowadzony po pracowni konserwacji zabytków archeologicznych, w której wydobyte zabytki są oczyszczane, zabezpieczane i w wielu wypadkach uzupełniane. Poznasz świat wewnętrznego życia Muzeum i jego zabytków. To sposobność tylko dla kilku odważnych, którzy śmiało przekroczą portal, by wejść do innego świata, znajdującego się po drugiej stronie lustra codzienności.

☠️ Gra „Archeologiczna przygoda z Pradziejem” powstała w ramach Międzynarodowego Dnia Archeologii. ☠️

Regulamin quizowej gry edukacyjnej online pt. „Archeologiczna przygoda z Pradziejem”

Zasady zwiedzania Działu Archeologii MGB – głównej niespodzianki w quizowej grze edukacyjnej online „Archeologiczna przygoda z Pradziejem”