Muzeum pod lupą – Czy portret prawdę Ci powie?

„Wydobyć na światło dzienne” to właśnie oznacza łacińskie tłumaczenie słowa „portret”. A co ujawniają portrety z bytomskiej galerii? Pierwsze wizerunki, które spotkamy na naszej wystawie, upamiętniają osoby znane i cenione, pokazują swoich bohaterów w pozach, strojach i gestach odpowiadających portretowanemu. Z czasem jednak wyraźnie wzrasta autonomia artysty, widzimy twarze pełne emocji bez tendencji do idealizowania. Zapraszamy na wspólny spacer po galerii ścieżką niezwykłych portretów. 🖼

💙 Film został przetłumaczony na język migowy (PJM)

Zastanawiacie się, czym jest projekt „Muzeum pod lupą”

W ogromnym skrócie – „Muzeum pod lupą” to projekt, który ma na celu stworzenie i udostępnienie w sieci siedmiu filmów, a dokładniej: miniścieżek zwiedzania wystaw stałych Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Nie ma wątpliwości, iż ta forma zwiedzania ekspozycji jest niezwykle atrakcyjna dla współczesnego odbiorcy. Każdy odcinek stanowi osobną opowieść. Najważniejsze zabytki muzeum zostaną pogrupowane w bloki tematyczne tak, aby mogły przedstawiać  w najciekawszy sposób zagadnienia dotyczące danego odcinka serii. Każdy z prezentowanych eksponatów zostanie osadzony w kontekście kulturowym lub przyrodniczym i zaprezentowany za pomocą ciekawej narracji. Od czerwca do października 2020 roku powstanie siedem ścieżek spacerowych w formie krótkich filmów, które zostaną udostępnione w sieci poprzez stronę internetową oraz portale społecznościowe Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Więcej informacji znajdziecie tutaj 🕵️‍♀️.

Data premiery: 17 października 2020, godz. 10.00

Projekt „Muzeum pod lupą” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.