Daj się zbadać dla kultury! – Badania świadomości historycznej mieszkańców Bytomia

W związku z prowadzonymi przez Dział Edukacji badaniami świadomości historycznej mieszkańców Bytomia zapraszamy Państwa do współpracy i wypełnienia krótkiej ankiety, która będzie dostępna do końca grudnia.

Badania mają na celu analizę nie tylko poziomu świadomości historycznej, dotyczącej przede wszystkim wielokulturowości Bytomia, ale także sposobów odbioru i poszukiwania historii miejsca, w którym zdarzyło nam się żyć. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z mieszkańcami uda nam się przynajmniej w jakimś stopniu określić, jaki jest stosunek bytomian do przeszłości ich miasta i jakie są jej związki z bieżącym życiem, a co za tym idzie – wytyczyć kierunki rozwoju oraz miejsce Muzeum w procesie odkrywania historii, budowania tożsamości oraz tworzenia więzi z miejscem poprzez „swobodne poruszanie się między pamięcią a teraźniejszością”.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać szczegóły, zapraszamy do kontaktu z Działem Edukacji, tel. 32 281 82 94 w. 127 lub mailowo: m.pospieszalowska@muzeum.bytom.pl