Międzynarodowy Dzień Muzealnika

18 maja to Międzynarodowy Dzień Muzealnika, nasze święto! Z tej okazji chcielibyśmy, abyście nas jeszcze bliżej poznali.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu ma już 110-letnią tradycję, obecnie pracuje w nim 64 pracowników opiekujących się ponadmilionowym zbiorem z takich dziedzin, jak: sztuka, historia, etnografia, archeologia i przyroda.

Na co dzień zbieramy i opracowujemy nasze zbiory, konserwujemy je, dbamy o ich stan zachowania, tworzymy wystawy i udostępniamy eksponaty innym placówkom muzealnym, edukujemy i promujemy nasze dziedzictwo. Ostatnio otworzyliśmy się bardziej na świat mediów społecznościowych i naszą dostępność w sieci. Dziękujemy, że jesteście z nami, i zapraszamy do wspólnego świętowania.
Wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom po fachu życzymy samych inspirujących wystaw, nowych wyzwań, szerokiego grona zwiedzających, satysfakcji z pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.