Publikacja towarzysząca wystawie „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty” już w sprzedaży!

Z przyjemnością informujemy, że katalog do wystawy „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty” dostępny jest już w sprzedaży. Wyjątkową publikację można kupić w cenie 22 złotych w naszych sklepach stacjonarnych (przy pl. J. III Sobieskiego 2 i przy ul. W. Korfantego 34) oraz w sklepie internetowym.

W ubiegłym roku bytomianie z zapartym tchem śledzili postępy badań wykopaliskowych prowadzonych przez archeologów z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu na bytomskim wzgórzu św. Małgorzaty. Małgorzatka jest bowiem miejscem niezwykłym i bardzo ważnym dla historii miasta. To tutaj zlokalizowany był otoczony potężnymi wałami wczesnośredniowieczny gród kasztelański, z którego zarządzano i broniono okolicy słynącej z wydobycia cennego srebra. To tutaj znajdował się ufundowany przez księcia Bolesława Kędzierzawego romański kościół, którego śladów wciąż poszukują archeolodzy.

fot. W. Szołtys

W 2019 roku mija 90 lat od momentu, kiedy to pasjonaci i badacze skierowali swoje zainteresowania na tajemnicze wzgórze. W związku z przypadającą rocznicą Muzeum Górnośląskie organizuje wystawę „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty”, prezentującą odkrycia archeologiczne pochodzące z tamtych terenów, ze szczególnym uwzględnieniem tych ubiegłorocznych.

więcej informacji na temat wystawy czasowej „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty”

czas trwania wystawy: 17 października 2019–16 lutego 2020
miejsce: ul. W. Korfantego 34, Bytom
kuratorka: Beata Badura

Wystawa „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty” zorganizowana przy wsparciu gminy Bytom.