XX Edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia

Za nami jubileuszowa XX edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia „Bytom na przełomie XIX i XX wieku” w ramach projektu ,,Kopalnia Historii Bytomia”. Organizatorami konkursu są Łucja Bobek (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu), Piotr Werner (doradca metodyczny historii i wiedzy o społeczeństwie), Katarzyna Zakrzewska (nauczyciel Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu), Marzena Maćkowiak-Simlot (nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu) oraz Agnieszka Biernacka i Małgorzata Włudzik (nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu).

Konkurs odbywa się od 2000 roku. Promuje wśród młodych mieszkańców miasta jego ciekawą i wielowiekową historię.

W bieżącym roku szkolnym konkurs został przeprowadzony w 5 kategoriach wiekowych.
W eliminacjach wzięły udział 104 pary, czyli 208 uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

Laureaci w kategorii szkół podstawowych – klasy III–V:

• Patrycja Pniok i Julia Nalaskowska (Szkoła Podstawowa nr 54 w Bytomiu)

Laureaci w kategorii szkół podstawowych – klasy VI–VIII:

• Marcelina Szulc i Oliwia Wierzejska (Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu)

Laureaci w kategorii szkół gimnazjalnych:

• Adam Proba i Wojciech Rzeszutek (Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego, dawne Gimnazjum nr 1 w Bytomiu)

Laureaci w kategorii szkół specjalnych:

• Karol Grudziecki i Patryk Wojciechowski (Branżowa Szkoła I Stopnia nr 8 w Bytomiu)

Laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• Kamil Polowczyk i Marek Tylikowski (I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu)

Wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Bytomia, Towarzystwa Miłośników Bytomia i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.