„Biżuteria żeliwna ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu” – teczka z serii Kolekcjoner

Z okazji wystawy „Czarne złoto. Śląska biżuteria żeliwna” przygotowaliśmy teczkę z serii Kolekcjoner. Ekspozycję będzie można oglądać tylko przez jeden dzień w ramach INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Wśród pokazywanych eksponatów będzie można zobaczyć gemmy, kolczyki, brosze, naszyjniki, sakiewki i wisiory. Hasło przewodnie przedsięwzięcia – „INDU-bal”, i motto „Wszyscy jesteśmy przemysłowcami” stały się inspiracją dla działań Muzeum w EC Szombierki.

Teczkę „Biżuteria żeliwna ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu” przygotowaliśmy z myślą o pasjonatach historii i techniki, którzy cenią sobie nietuzinkowe piękno. Osoby, które zapragną zostać właścicielami wyjątkowej biżuterii, mogą zakupić katalog i cieszyć się wizerunkami industrialnych błyskotek w swoim domu.

Publikację można nabyć w cenie 12 złotych w kasie Muzeum Górnośląskiego przy pl. J. III Sobieskiego 2  oraz w sklepie internetowym.

Osoby, które odwiedzą wystawę „Czarne złoto. Śląska biżuteria żeliwna” w EC Szombierki w trakcie trwania INDUSTRIADY, będą mogły nabyć publikację na miejscu.

Wystawa „Czarne złoto. Śląska biżuteria żeliwna”
data: 8 czerwca 2019 (sobota), godz. 12.00–18.00
miejsce: EC Szombierki, ul. Kosynierów 30, Bytom