Otwarcie wystawy „Kazimierz Kutz. Życie między kadrami” [FOTO]

W czwartek, 14 lutego 2019 roku, odbyło się otwarcie wystawy „Kazimierz Kutz. Życie między kadrami”. Licznie zgromadzoną publiczność przywitali Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Górnośląskiego, dr Joanna Lusek, kuratorka wystawy, oraz krewny reżysera i wiceprezes Fundacji Filmowej Kazimierza Kutza Krzysztof Kuc.

Wystawa poświęcona jest twórcy „Soli ziemi czarnej”, „Perły w koronie”, „Paciorków jednego różańca” i wielu filmów, bez których historia polskiej kinematografii nie byłaby kompletna. Na naszej najnowszej ekspozycji można prześledzić kadr po kadrze życie i twórczość mistrza Kazimierza Kutza, zapraszamy w chronologiczną podróż po jego dorobku filmowym, widzianym zarówno z punktu widzenia jego dokonań zawodowych, jak i perspektywy osobistej.

Na wystawie prezentowane są unikatowe fotografie, dokumentujące pracę reżysera na kilkunastu planach filmowych. Bohaterem zdjęć jest właśnie on – sam Kazimierz Kutz. Ekspozycję dopełniają fragmenty wywiadu rzeki z Mistrzem, filmu „I blisko i daleko” (2018) w reżyserii Wojciecha Sarnowicza.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

czas trwania: 14 lutego–28 kwietnia 2019
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
kurator: dr Joanna Lusek

więcej o wystawie czasowej „Kazimierz Kutz. Życie między kadrami”