Zakochaj się w Muzeum Górnośląskim!

„Pocałunek” Gustava Klimta, „Święto miłości” Antoine’a Watteau, „Romeo i Julia” Franka Dicksee… sztuka pełna jest zakochanych! W naszej „Galerii Malarstwa Polskiego” również znajdziecie mnóstwo miłości – za stanem letniego zauroczenia zatęsknicie dzięki „Zalotom” Jacka Malczewskiego, a pełen oddania i czułości „Portret żony artysty” Mariana Szczyrbuły przypomni o szczęściu, jakie daje stateczne uczucie. Miłość – spełniona, ale częściej ta nieszczęśliwa – inspirowała artystów, od kiedy tylko człowiek zaczął tworzyć sztukę. Miłość – okazywana na różne sposoby, różnie przeżywana. Umizgi i „zolyty” naszych prababć i pradziadków dokumentuje etnografia. Uczucie to nieobce jest również zwierzętom – we wciąż nie do końca zbadanym świecie przyrody przywiązanie i empatia okazywane bywają nawet międzygatunkowo. Niezależnie od tego, czy jesteście szczęśliwie zakochani, leczycie złamane serce po zawodzie miłosnym, czy też wciąż szukacie tego największego uczucia – zapraszamy do Muzeum! 14 lutego od 14.00 do 18.00 wstęp na wszystkie nasze wystawy stałe: „Galeria Malarstwa Polskiego”, „Z życia ludu śląskiego XIX i XX wieku” oraz „Przyroda Górnego Śląska”, a także aktualne wystawy czasowe: „Z życia bytomskich szewców i garbarzy”, „Łukasz Korolkiewicz. Subterytorium” i otwieraną punktualnie o 17.00 wystawę „Kazimierz Kutz. Życie między kadrami”, będzie bezpłatny! Może więc w walentynki zaplanujecie randkę z Muzeum?