„Bytom w literaturze. Dzieła, miejsce, zakorzenienie, tożsamość, mit” Leszka Engelkinga – relacja fotograficzna ze spotkania autorskiego

Spotkanie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach z Leszkiem Engelkingiem, autorem książki „Bytom w literaturze…”, już za nami. Publiczność dopisała, a nasze wspaniałe miasto i jego literackie obrazy zostały dogłębnie przedyskutowane. Spotkanie prowadził prof. Zbigniew Kadłubek, uczestniczyli w nim m.in. dyrektor Muzeum Górnośląskiego Leszek Jodliński oraz prof. Marian Kisiel.

Relacja zdjęciowa dzięki uprzejmości Biblioteki Śląskiej. Fot. Agnieszka Kosmala.

Książkę Leszka Engelkinga „Bytom w literaturze. Dzieła, miejsce, zakorzenienie, tożsamość, mit” w cenie 28 zł można nabyć w punktach kasowych Muzeum Górnośląskiego przy pl. J. III Sobieskiego 2 i ul. W. Korfantego 34 oraz w sklepie online.