Najlepsza wystawa 2018 roku – znamy zwycięzcę!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że plebiscyt na najlepszą wystawę 2018 roku organizowaną w Muzeum Górnośląskim wygrała ekspozycja „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”. Wasza ulubiona wystawa zdobyła aż 32,7% wszystkich oddanych głosów. Walka o drugie i trzecie miejsce była bardzo zaciekła. Drugie miejsce ex aequo zajęły wystawy „Wszystko widzę, nic nie słyszę” oraz „Fotografia dzikiej przyrody 2002-2016”. Ostatnie miejsce na podium przypadło wystawom „100 x 100. Nasze Stulecie” oraz projektowi „Jego Wysokość Król But”. Wszystkim zwycięzcom – kuratorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji ekspozycji – serdecznie gratulujemy. Wierzymy także, że każda wystawa jest zwycięska, o ile poruszy i pobudzi do refleksji chociaż jednego zwiedzającego. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos w naszym plebiscycie, mieliście trudne zadanie do wykonania – rozpiętość tematów i dziedzin, z którymi możecie spotkać się w Muzeum jest wszak bardzo duża.

2018 rok był bardzo pracowitym rokiem dla Muzeum Górnośląskiego. Otworzyliśmy aż 19 wystaw czasowych, każdej z nich towarzyszyły liczne wydarzenia: nie tylko wernisaże i oprowadzania z kuratorem, ale również wykłady, warsztaty, spotkania. Przez okrągły rok mogliście oglądać także nasze stałe ekspozycje: „Galerię Malarstwa Polskiego”, „Przyrodę Górnego Śląska” oraz „Z życia ludu śląskiego”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie opinie, jakie nam przekazaliście. Obiecujemy wziąć je wszystkie sobie głęboko do serca i zmieniać się tak, by każda zmiana była ukłonem w stronę zwiedzających.

Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że 2019 również spędzimy razem!