„Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej – Boże Narodzenie bez granic” – otwarcie wystawy [FOTO]

W środę, 12 grudnia 2018 roku, odbył się wernisaż wystawy „Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej – Boże Narodzenie bez granic”. Pierwszych zwiedzających powitali Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Górnośląskiego, oraz Anna Grabińska-Szczęśniak, kuratorka wystawy.

Na wystawie prezentujemy najciekawsze śląskie betlejki ze zbiorów Muzeum oraz specjalnie wybrane szopki z dalekiej Ameryki Południowej (Boliwii, Paragwaju i Peru). Na ekspozycji można podziwiać m.in. kolorowe latynoamerykańskie szopki, na których Święta Rodzina ma zwykle indiańskie rysy, ubiór i fryzury. W środku zimy na Śląsku, w Bytomiu, mamy szansę przenieść się na drugą półkulę, gdzie Boże Narodzenie przypada w środku lata!

Wystawa otwarta jest do 3 lutego, a już 26 grudnia zapraszamy zwiedzających do bezpłatnego przyjrzenia się tej właśnie ekspozycji.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.