„Józef Pankiewicz. Grafiki z podróży” – otwarcie wystawy [FOTO]

W środę, 7 listopada 2018 roku, odbył się wernisaż wystawy „Józef Pankiewicz. Grafiki z podróży”. Pierwszych zwiedzających przywitali: Leszek Jodliński, dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, oraz Helena Kisielewska, kuratorka wystawy.

Wystawa ukazuje mało znany szerszej publiczności aspekt twórczości pierwszego polskiego impresjonisty, który zasłynął jako malarz. Tymczasem grafika, głównie akwaforta oraz sucha igła, które zajmowały Pankiewicza przez kilka lat, zostały przez niego doprowadzone do perfekcji.

Zwiedzający mogą wziąć pod lupę – także dosłownie, ze względu na udostępniane przy wejściu na wystawę szkła powiększające – subtelne grafiki i wyruszyć z Józefem Pankiewiczem w podróż po Europie.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

więcej o wystawie czasowej „Józef Pankiewicz. Grafiki z podróży”