Zaproszenie do składania ofert – prace konserwatorskie

Dyrekcja Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu działając zgodnie  z „Regulaminem Udzielania Zamówień Publicznych o wartości szacunkowej do 30 tys. euro”, zaprasza do złożenia oferty cenowej na konserwację zachowawczą obiektów z księgozbioru judaików Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich oraz dokumentacji konserwatorskiej fotograficznej i opisowej przekazanych obiektów (wykaz pozycji w załączniku). Dokumentacje konserwatorską wraz z oświadczeniami o jej kompletności Wykonawca dostarczy Zamawiającemu. Komplet dokumentacji powinien zawierać wersję papierową i wersję elektroniczną zapisaną w formacie *.pdf – tekst i skatalogowane fotografie obiektów w formacie *jpg i *raw.Wykonawca zobowiązany będzie wykonać prace w następującym zakresie:
  • Dokumentacja fotograficzna i opisowa obiektów przed rozpoczęciem prac.
  • Oczyszczanie mechaniczne z zabrudzeń powierzchniowych obiektów.
  • Podklejanie przedarć (przy użyciu bibuły japońskiej i pochodnych celulozy/skrobi modyfikowanej, wykluczone stosowanie taśm klejących typu Filmoplast), stabilizacja fragmentów narażonych na dezintegrację z obiektem, w tym luźnych składek i kart, wzmocnienie konstrukcji książki.
  • Usunięcie zagięć i zmarszczczeń kart, usunięcie dawnych reparacji zasłaniających tekst, niwelacja innego typu zniszczeń uniemożliwiających przeprowadzenie procesu digitalizacji.
  • Wykonanie oprawy dla obiektów pozbawionych okładzin, uzupełnienie ubytków oprawy.
  • Zabezpieczenie obiektów znalezionych między kartami (z opisem ich pierwotnej lokalizacji).
  • Zabezpieczenie obiektów w pudłach bezkwasowych (opakowania zostaną opłacone i przekazane przez Zamawiającego).
  • Wykonanie konserwatorskiej dokumentacji powykonawczej.

Wykonawca zobowiązany będzie do transportu obiektów przed i po wykonaniu przedmiotu zamówienia na własny koszt.

Całość księgozbioru została poddana dezynfekcji i dezynsekcji w komorze fumigacyjnej w tlenku etylenu jesienią 2016 r.

1. Termin realizacji zamówienia:

I część: od 10 października 2018 r. najpóźniej do dnia 30 listopada 2018 roku: 103 woluminy

II część:  sukcesywnie od 20 października 2018 r. najpóźniej do dnia 30 września 2019 roku: 113 woluminów

1. Wynagrodzenie będzie wypłacane w dwóch transzach: pierwszej do 30.11.2018 r. (po  wykonaniu I części zamówienia), drugiej do 30.09.2019 r. po wykonaniu II części zamówienia (każdorazowo po przekazaniu wszystkich obiektów Zamawiającemu po przeprowadzonej konserwacji wraz z dokumentacją z przebiegu prac).

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:a) posiadania tytułu zawodowego magistra uzyskany po ukończeniu studiów wyższych o specjalności konserwacja i restauracja papieru i skóry;
    b) posiadanie wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu prac konserwatorskich przy obiektach o podobnym charakterze.

1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu należy dołączyć do oferty cenowej:

a) kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych o w/w specjalności – potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
b) min. 2 dowody (np. referencje) dotyczące wykonania prac konserwatorskich przy obiektach o podobnym charakterze oraz potwierdzające, że usługi zostały wykonane należycie – kserokopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.

1. Osoba upoważniona do kontaktów z Wykonawcami: Katarzyna Waloszek – kierownik Pracowni Konserwacji, tel. 32 281 82 94 wew. 208.

1. Informacje dot. oferty:

Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne zadania (np. pojedyncze obiekty). W celu prawidłowego sporządzenia oferty, Wykonawca ma możliwość dokonania wizji lokalnej oraz uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności, jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji zamówienia. Cena oferty winna obejmować całkowity koszt wykonania przedmiotu zamówienia,  w tym również wszelkie koszty towarzyszące wykonaniu. Cena oferty winna być wyrażona w złotych polskich (PLN). Ceny jednostkowe określone przez Wykonawcę w ofercie nie będą zmieniane w toku realizacji przedmiotu zamówienia i nie będą podlegały waloryzacji.

1. Miejsce oraz termin składania ofert:

Ofertę należy złożyć/przesłać do dnia 8 października 2018 roku do godz. 9:00, na adres Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom. Oferta winna być złożona w zamkniętej kopercie z dopiskiem „konserwacja”, zawierać ofertę cenową wraz z wymaganymi załącznikami. Wszystkie strony należy spiąć i kolejno ponumerować. Oferta oraz załączniki winny być podpisane przez Wykonawcę.

Otwarcie ofert nastąpi dnia 8 października 2018 r. o godz. 9.30 w siedzibie Zamawiającego.

1. Kryterium oceny ofert:  cena 100%

1. O wyborze oferty Wykonawcy zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ogłoszenie o wyborze Wykonawcy zostanie również zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego www.muzeum.bytom.pl.

Załącznik Nr 1 do zaproszenia do złożenia oferty cenowej na ,,Konserwację zachowawczą obiektów z księgozbioru judaików Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”.

Wykaz obiektów przeznaczonych do konserwacji