Otwarcie wystawy „Wszystko widzę, nic nie słyszę” [FOTO]

W środę, 26 września 2018 roku, odbył się wernisaż wystawy „Wszystko widzę, nic nie słyszę”. Pierwszych zwiedzających tę niezwykłą ekspozycję powitali Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, oraz Agnieszka Bartków – kurator wystawy. Po usłyszeniu kuratorskiego komentarza, zwiedzający przyjrzeli się dziełom, które zgromadzono wokół zagadnienia podwójnej moralności, wokół relacji między prawdą i fałszem, autentyzmem i symulacją. Na wernisażu obecny był Sylwester Ambroziak, którego rzeźby stanowią punkt centralny ekspozycji.

Poprzez kontrowersyjną i skłaniającą do dyskusji narrację wystawy przeprowadzają widza tacy twórcy i grupy artystyczne, jak: Hendrik Goltzius, Giuseppe Maria Mitelli, Peter Flotner, Franz Seraph Hanfstangl, Mieczysław Berman, Adam Kossowski, The Krasnals, Łukasz Korolkiewicz, Bronisław Wojciech Linke, Szymon Kobylarz, Zbigniew Libera, Eugeniusz Mucha, Jacek Sroka, Tadeusz Boruta, Sztuka Alternatywna, Jerzy Panek, Henryk Ożóg oraz Marian Malina.

Fotorelację z wydarzenia przygotował Witalis Szołtys.

czas trwania: 26.09–30.12.2018
miejsce:
pl. Jana III Sobieskiego 2
kurator: Agnieszka Bartków

więcej o wystawie czasowej „Wszystko widzę, nic nie słyszę”

katalog towarzyszący wystawie czasowej „Wszystko widzę, nic nie słyszę”