Katalog towarzyszący wystawie „Wszystko widzę, nic nie słyszę”

Prezentujemy katalog niezwykły, ponieważ gromadzi prace zmuszające do refleksji nad autentycznością i fałszem, prawdą i obłudą, takie wyzwania bowiem stawia wystawa „Wszystko widzę, nic nie słyszę”. Wystawa odwołująca się do problematyki podwójnej moralności w kontekście wielu aspektów życia prywatnego i zawodowego. Nie odnosi się do odbiorców w tonie oskarżycielskim, nie stawia sobie celu moralizatorskiego, wręcz przeciwnie – zaprasza widza do dyskusji i próby usytuowania siebie w znanej często przestrzeni, a za punkt wyjścia przyjmuje moment zetknięcia się z  informacjami płynącymi z zewnątrz. Ilość wątków tematycznych poruszonych w ekspozycji jest odzwierciedleniem ilości impulsów docierających do nas z różnych źródeł informacji. Katalog został wydany w czterech wersjach okładki.

Katalog można w cenie 22 zł nabyć w kasach Muzeum Górnośląskiego przy pl. Jana III Sobieskiego 2 i ul. Korfantego 34 oraz online.

więcej o wystawie czasowej „Wszystko widzę, nic nie słyszę”